Luka Cindrić u konkurenciji za najboljeg rukometaša svijeta

HRVATSKI rukometni reprezentativac Luka Cindrić našao se u izboru za najboljeg rukometaša svijeta u 2017. godini.

Ugledni rukometni portal Handball Planet objavio je listu od 32 imena. Među odabranima samo je jedan Hrvat, srednji vanjski europskog prvaka Vardara, Luka Cindrić.

Popis je napravilo 30 novinara širom svijeta, a čitatelji portala mogu glasati do 7. prosinca. Tim glasovima dodat će se i glasovi novinara.

Konkurenti 24-godišnjem Ogulincu su Nikola Karabatić iz PSG-a, Andy Schmid iz Löwena i Mate Lekai iz Veszprema.

Za Cindrića, koji se trenutačno nalazi na drugom mjestu iza vodećeg Lekaija, možete glasati OVDJE, a odmah iza hrvatskog rukometaša je Nikola Karabatić. Glasati možete i prema pozicijama te za naboljeg obrambenog igrača.

Srednji vanjski hrvatske reprezentacije apsolutno je zaslužio ulazak u ovaj izbor. Cindrić je ove godine osvojio naslov europskog prvaka s Vardarom. Zahvaljujući njegovom pogotku u polufinalu u zadnjim sekundama utakmice protiv Barcelone makedonski klub plasirao se u finale gdje su svladali PSG.

Jedini Hrvat koji je osvojio ovu nagradu je Domagoj Duvnjak, u izboru 2013. godine.