ICC

Maldinijev sin debitirao za Milan: "Vidi se nogometni DNK"

DANIEL MALDINI postao je treći član obitelji koji je zaigrao za Milan.

Djed Cesare debitirao je 1954., legendarni otac Paolo 1985., a sad je priliku u dresu Rossonera dobio i 17-godišnji Daniel, treća generacija Milanovih Maldinija.

Daniel je rođen u listopadu 2001., a prošle je sezone oduševljavao u Milanovoj Primaveri u ulozi povučenog napadača ili polušpice, "trequartiste".

Za prvu momčad je debitirao u današnjem porazu od Bayerna 1:0 u sklopu International Champions Cupa.

"Kakav dan za Daniela Maldinija: debitirao je, igrao sat vremena i skoro zabio", naslov je u La Gazzetti dello Sport.

U sustavu 4-3-1-2 zaigrao je iza isturenih Castilleja i Piateka te igrao do 59. minute, kad ga je zamijenio Cutrone. Gazzetta piše kako je njegov debi, unatoč porazu Milana i objašnjivoj nervozi, bio pozitivan i kako se vidi da ima nogometni DNK. Imao je i lijepu priliku sredinom prvog poluvremena, ali njegov je udarac završio malo iznad gola.

Tata Paolo je tehnički direktor kluba, ali to ne znači da će talentirani sin preko veze u prvu momčad. Kako stvari stoje, ovu će sezonu provesti na posudbi, i to najvjerojatnije u drugoligašu Crotoneu.