Marin Mišura europski juniorski prvak

HRVATSKI jedriličar Marin Mišura postao je novi europski juniorski prvak klase finn na danas završenom Europskom prvenstvu u švedskom Marstrandu.

Mladom Splićaninu je to drugi naslov europskog prvaka u karijeri - prvi je osvojio u "laseru", a u Marstrandu je zabilježio i odličan rezultat među seniorima zauzevši devetu poziciju sa 89 negativnih bodova. Taj plasman bi bio i bolji da Mišura zadnju regatu nije završio kao 15.

Najbolje plasirani hrvatski jedriličar među seniorima u Marstrandu bio je Karlo Kuret koji je nakraju peti sa 70 bodova zahvaljujući trećem mjestu u zadnjem plovu. Nažalost, Kuret nije obranio brončanu medalju sa prošlog EP-a u turskom Cesmeu.

Naš treći jedriličar u ovoj klasi Nenad Vialli plasirao se na 15. mjesto, prošavši ciljem kao sedmi u zadnjoj utrci prvenstva.

Europski prvak postao je Britanac Ben Ainslie, srebrni je Poljak Mateusz Kusznierewicz, dok je Belgijanac Sebastien Godefroid brončani.