MARSEILLEU NAJVEĆI FRANCUSKI DERBI Thauvin uništio Saint-Etienne na Velodromeu

MARSEILLE je slavio u najvećem francuskom derbiju. Momčad Rudija Garcije razbila je Saint-Etienne s 4:0 u posljednjem susretu 33. kola Lige 1. A, junak velike pobjede na Velodromeu bio je Florian Thauvin, koji je zabio dva gola, a jedan je potpisao Bafetimbi Gomis nakon asistencije fantastičnog Thauvina, kao i Dimitri Payet u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Marseille je ostvario 45. pobjedu nad Saint-Etienneom, koji je do sada slavio 38 puta, uz 21 remi.

Domaćin je poveo u 22. minuti, kada je Morgan Sanson sjajno ubacio s lijeve strane, a Thauvin s 10 metara zabio za vodstvo. Na 2:0 povisio je Gomis već u 31. kada je zakucao loptu u mrežu poslije dodavanja Thauvina.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola. Prvo je Thauvin majstorski prošao u 58. i zabio u suprotni kut, dok je točku na i stavio miljenik Slavena Bilića i bivši igrač West Hama Dimitri Payet 93. minuti.

Time je Marseille zadržao šesto mjesto i nastavio lov na Europa ligu, ali je i pobjegao Saint-Etienneu na šest bodova.