Europa liga

Milan preokretom savladao Celtic, Zvezda izborila europsko proljeće

MILAN je nakon preokreta rezultatom 4:2 pobijedio Celtic na domaćem terenu i tako izborio plasman u šesnaestinu finala Europa lige.

Gosti su nakon 14. minuta golovima Rogića i Edouarda poveli s 2:0, ali već do poluvremena Milan je izjednačio. Strijelci su bili Calhanoglu (24') i Castillejo (26').

Za pobjedu Milana pogađali su Hauge (50') i Diaz (82').

Milan se ovom pobjedom plasirao u nokaut fazu Europa lige, a tamo putuje i Lille koji je kod kuće pobijedio Spartu iz Praga (2:1).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U nokaut fazu Europa lige plasirala se i Crvena Zvezda koja je u Beogradu remizirala protiv Hoffenheima (0:0).

U drugom susretu ove skupine Liberec je u gostima pobijedio Gent (2:1), ali svejedno je izgubio sve šanse za plasmanom u nokaut fazu natjecanja.

Tottenham je u gostima protiv LASK-a u Linzu osvojio samo bod nakon što je bilo 3:3.

Za domaćina su pogađali Michori (42'), Eggestein (84') i Karamoko (90+3'), dok su za englesku momčad strijelci bili Bale (45+2', penal), Son (56') i Alli (87', penal).

Tottenham je prošao u šesnaestinu finala Europa lige, a u posljednjem kolu igrat će za prvo mjesto protiv Antwerpa koji je plasman u nokaut fazu izborio pobjedom nad Ludogoretsom (3:1).

Prolaz u šesnaestinu finala nakon 5. kola izborili su i Leicester, Braga i Villarreal.