Miller pobijedio, Ivica Kostelić 12.

HRVATSKI skijaš Ivica Kostelić osvojio je 12. mjesto u današnjem veleslalomu Svjetskog kupa u Soeldenu.

Pobijedio je dvostruki svjetski prvak Amerikanac Bode Miller. Drugi je bio Francuz Frederic Covili sa sekundom i 12 stotinki zaostatka, a treći njegov sunarodnjak Joel Chenal sa sekundom i 18 stotinki slabijim vremenom.

Ivica Kostelić, koji je uoči utrke kazao kako bio bio zadovoljan plasmanom među prvih 20, zaostao je za Millerom za dvije sekunde i 42 stotinke.

Miller je bio najbolji i u prvoj vožnji. Pred Covilijem je imao 9 stotinki prednosti, dok je Chenal bio osmi sa 91 stotinkom zaostatka.

U prvoj vožnji Ivica Kostelić bio je 15. Svjetski slalomski prvak nije puno riskirao u prvom laufu, na prolazu je imao zaostatak od sekunde i 9 stotinki, a do kraja ga je povećao za još 28 stotinki. Za vodećim, Bodejem Millerom, zaostao je u prvoj vožnji sekundu i 37 stotinki.

U drugoj vožnji Ivica je imao 9. rezultat. U gornjem dijelu staze imao je problema i prednost od 44 stotinke za dotad vodećim Gruenenfelderom istopila se do prolaza. Dapače, Ivica je na prolazu već imao 21 stotinku zaostatka. No, donji, položeniji dio staze, hrvatski je skijaš jako dobro odvezao i na kraju je pretekao Gruenenfeldera.

Pobjednik Svjetskog kupa Stephan Eberharter zauzeo je osmo mjesto, a najtrofejniji skijaš današnjice Hermann Maier, kojeg nije bilo godinu i pol zbog prometne nesreće, osvojio je 16. mjesto.

Sljedeća utrka je tek 22. studenoga, veleslalom u Park Cityu.