Minnesota bez playoffa

U NAJZANIMLJIVIJOJ utakmici NBA večeri, a čiji je ishod možda i odredio "osmog putnika" u doigravanje sa Zapada, Denver Nuggetsi slavili kod Minnesota Timberwolvesa (107:104).

Junak pobjede bio je Andre Miller (22, 15 asista), no imao je i veliku podršku od Carmela Anthonya (26) i Kenyona Martina (24), pogotovu kad su domaćini gotovo nadoknadili Denverovu prednost od 12 poena krajem susreta. Denver sada dijeli šesto mjesto Zapada sa Houstonom, a od All-Star stanke momčad iz Colorada ima 20 pobjeda i samo dva poraza. Sam Cassell (27), Kevin Garnett (26, 16 skokova) i ostali igrači Minnesote najverovatnije će ostati bez doigravanja nakon devet sezona, jer šest utakmica prije kraja imaju četiri pobjede manje od osmoplasiranoga Memphisa, koji je sinoć svladao lidera Istoka Miami Heat (97:81), doduše, bez Shaquillea ONeala.

Za doigravanje se na Istoku bore i Philadelphia 76ersi koji su sa 103:98 svladali Cleveland Cavalierse zahvaljujući pobjedničkom košu Allena Iversona (23, 16 asista) osam sekundi prije kraja. Sixersi su ovom pobjedom pretekli Cavalierse na sedmom mjestu, pa LeBron Jamesu (37,13 skokova) i ostalim Cavsima ostaje velika borba sa New Jerseyem za osmu poziciju.

Prvaci Detroit Pistonsi su pobjedom na Floridi (114:102) protiv Orlando Magica izbacili domaćine iz igre za playoff, a u toj utakmici Mario Kasun je za 11 minuta dao 6 koševa (šut 2:2) i 2 skoka.

Malo iznenađenje je poraz lidera lige Phoenix Sunsa u gostima kod Golden State Warriorsa (127:119), no Arizonci ništa nisu mogli protiv izuzetno raspoloženog trojca Jason Richardson, Mike Dunleavy i Mickael Pietrus, od kojih je svaki dao po 28 poena. Warriorsi su imali čak 18 pogođenih trica, pa je uzalud bio trud Amare Stoudemirea (44, 16 skokova).

Utah Jazz je sa 98:87 svladala New Orleans Hornetse, a na toj utakmici je Gordan Giriček za 18 minuta imao 6 poena (šut 2:8), skok i asist. Kukočevi Milwaukee Bucksi svladali su Charlotte Bobcatse (93:75), a hrvatski košarkaš je za 24 minute imao 7 poena (šut 3:6), 9 asista, 4 skoka i 3 oduzete lopte.

REZULTATI:

New Orleans Hornets - Utah Jazz 87:98

New York Knicks - Chicago Bulls 94:102

Indiana Pacers - Washington Wizzards 93:83

Milwaukee Bucks - Charlotte Bobcats 93:75

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 109:101 (prod)

2. Denver Nuggets 44 31 0.587 6

3. Minnesota Timberwolves 40 36 0.526 10 1/2