VATERPOLO

Mladi hrvatski vaterpolisti izgubili u polufinalu SP-a. Grčki golman briljirao

HRVATSKA mlada vaterpolska reprezentacija, za igrače do 20 godina, izgubila je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kuvajtu od Grčke 6:15 (2:4, 3:4, 0:5, 1:2).

Momčad koju vodi trener Joško Kreković doživjela je težak poraz od vršnjaka iz Grčke i prekinula niz pobjeda na ovom prvenstvu. Grci su prvu četvrtinu dobili 4:2, a drugu 4:3 te su na poluvremenu vodili 8:5. Očekivalo se, kao u četvrtfinalu protiv Španjolske, da će hrvatski vaterpolisti zaigrati bolje u drugom dijelu. Međutim, izgubili su treću četvrtinu 5:0 i više nije bilo povratka pri vodstvu Grčke 13:5, sve do konačnih 15:6.

Najzaslužniji za pobjedu Grčke je golman Mitrakis, koji je u polufinalu protiv Hrvatske imao čak 16 obrana. Najefikasniji hrvatski igrač bio je Penava s dva, a kod Grka Gkiouvetsis s pet golova.

Hrvatska će u dvoboju za broncu igrati s Italijom, koja je u drugom polufinalu izgubila od Srbije 7:9.