MANDŽUKIĆ VODI JUVE PREMA TITULU Zabio prvi gol u razbijanju Sampdorije

JUVENTUS je praktički na korak od sedmog uzastopnog Scudetta. Stara dama je iskoristila remi Napolija kod Milana (0:0), razbila Sampdoriju s 3:0 u 32. kolu Serie A i sada ima velikih šest bodova više ispred rivala s juga Italije.

Mario Mandžukić svojim 10. golom ove sezone načeo je goste iz Genove u 45. minuti prvog poluvremena, kada je nakon ubačaja Douglasa Coste (zamijenio Miralema Pjanića u 44) pobjegao obrani Sampodirije i zakucao loptu pod gredu za veliko vodstvo.

Costa je do kraja upisao još dvije asistencije. U 60. minuti Brazilac je ubacio na drugu vratnicu, a Benedikt Höwedes glavom povisio rezultat i potpisao svoj prvi gol za Bainconere. Točku na i stavio je Sami Khedira u 75. minuti nakon fantastičnog prodora Coste s desne strane i idealne povratne lopte.

Momčad Massimiliana Allegrija u maestralnoj je formi, čemu svjedoči čak 15 pobjeda u posljednjih 16 utakmica (uz remi sa SPAL-om) te leti prema novom naslovu prvaka.