ATP

Nadal nakon velike borbe u polufinalu Monte Carla

RAFAEL NADAL izborio je polufinale Masters turnira u Monte Carlu nakon što je teže od očekivanog pobijedio Guida Pellu sa 7:6, 6:3 nakon dva sata i 22 minute igre.

Kralj zemlje pokazao je vrlo nekonstantnu igru u ovom meču. Pella je trebao uzeti prvi set u kojem je vodio 4:1. Nadal se vratio, ali Pella je ponovno Španjolcu oduzeo servis kod rezultata 5:5. Servirao je za osvajanje seta pa je ponovno pokleknuo, a Nadal je napokon došao do seta u tie-breaku, u kojem je Argentincu prepustio samo jedan poen. U drugom setu je ponovno pokazao malu nervozu, ali je na kraju ipak stigao do zaslužene pobjede.

Nadal u polufinalu čeka boljeg iz meča drugog najboljeg hrvatskog tenisača Borne Ćorića i Talijana Fabija Fogninija. Ovo mu je 69. ulazak u Masters polufinale u karijeri, po čemu je rekorder. Osvojio je 25. set zaredom u Monte Carlu gdje lovi 12. titulu.