Najveća pobjeda u europskim natjecanjima: Barcelona tukla Bosnu s 25 razlike

RUKOMETAŠI Barcelone pregazili su momčad Bosne u Sarajevu u sklopu 5. kola Lige prvaka. Katalonci su slavili sa ogromnih 26 golova razlike (43:17) dopustivši domaćinu da im tek 17 puta zatresu mrežu.

Barcelona je potvrdila dominaciju u skupini A Lige prvaka, u kojoj se nalazi i Zagreb CO, uvjerljivom pobjedom u Sarajevu. Bilo je 43:17 za rukometaše iz Katalonije koji su ovom razlikom (26) postavili novi klupski rekord u europskim natjecanjima. U 10. minuti prvog poluvremena bilo je 7-4 za Barcelonu, a samo 10 minuta kasnije već su Katalonci vodili s 11 golova razlike, odnosno 15-4.

Dosadašnja rekordna razlika golova iznosila je 25, a bilo je to u sezoni 1990/1991 kada je stradao nizozemski Sittardia VGZ (43:18). Čak se 12 igrača Barcelone upisalo u strijelce na utakmici, a najbolji među njima bio je Aguirrezabalaga Mikel sa šest golova.

Barcelona je i dalje vodeća momčad skupine A sa maksimalnih 10 bodova iz pet susreta. Zagreb je trenutno na diobi drugog mjesta zajedno s francuskim Chamberyjem s kojim u nedjelju, u Francuskoj, igra možda i utakmicu odluke za drugo mjesto u skupini.

U skupini D Ademar Leon nanio je prvi poraz ove sezone danskom Kopenhagenu pobijedivši ih u svojoj dvorani sa 28:26. Antonio Garcia predvodio je domaći sastav do pobjede sa devet pogodaka, dok je kod gostiju, kao i obično, najbolji igrač bio Danac Mikkel Hansen sa sedam golova. Hrvatski golman Venio Losert započeo je utakmicu kao rezervni vratar. U drugom susretu iste skupine dogodilo se još jedno iznenađenje. Mađarski Pick Szeged slavio je u svojoj dvorani protiv francuskog Montpelliera sa 38-35. Situacija u skupini D se s ovim rezultatima dodatno zakomplicirala, a trenutno petoplasirana momčad skupine je njemački prvak Kiel koji je u dosadašnja tri susreta slavio samo jednom.