NBA: Detroit - Milwaukee 108:82; osam poena Kukoča

KUKOČEVI Milwaukee Bucksi izgubili su prvu utakmicu prvoga kola Istočne konferencije NBA doigravanja u gostima kod Detroit Pistonsa 108:82, a hrvatski košarkaš je za 20 minuta igre dao 8 koševa (šut 2:4, dvije trice), dva skoka i jednu blokadu.

Pistonsi su dobili sve četvrtine, na poluvremenu je bilo 52:43 za domaćine, a nakon treće četvrtine (80:58) je prestao svaki otpor Bucksa. Junak dvoboja je bio Richard Hamilton (21), uz izvrsnog Bena Wallacea (17, 14 skokova), dok je kod gostiju najučinkovitiji bio Desmond Mason sa 16 poena.

Svi dvoboji prvoga kola igraju se na četiri pobjede, a druga utakmica na rasporedu je 21. travnja također u Detroitu.

Sacramento Kingsi su sa 116:105 svladali Dallas Maverickse na krilima odlične igre Douga Christiea (21, 11 skokova, 8 asista) koji je zamalo postigao "triple-double". Kingsi su bili u jako lošoj formi u završnici lige, kada su izgubili čak osam od 12 utakmica, no protiv Mavsa su djelovali odlično, pogotovu Peđa Stojaković (28) i Chris Webber (26,12 skokova), dok je šut iz polja bio 53 posto, uz 11 pogođenih trica. Dallas nije igra loše, Dirk Nowitzki (32, 13 skokova), Antawn Jamison (18) i ostali su se trudili, na kraju treće četvrtine bilo je samo 86:85 za domaćine, ali je ta prednost u završnici narasla do konačni +11.

Minnesota Timberwolvesi su sa 106:92 svladali Denver Nuggetse, a Sam Cassell je odigrao utakmicu karijere postigavši rekordnih 40 poena. Uz Cassella, Wolvesi su imali i Kevina Garnetta (30,20), pa Nuggetsi, koje su predvodili Carmelo Anthony i Marcus Camby sa po 19 poena, nisu imali ni grama šanse za pobjedu.

Najneizvjesnije je bilo u Miamiu, gdje je domaćin sa 81:79 pobijedio New Orleans Hornetse, a pobjednički koš 1.3 sekunde prije kraja djelo je rookiea Dwyanea Wadea (21).

REZULTATI
prvoga kruga doigravanja NBA lige (igra se na četiri pobjede):

ISTOK:

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 108:82 - Kukoč za 20 minuta 8 poena, šut 2:4, dva skoka, blokada

(Detroit vodi 1:0)

Miami Heat - New Orleans Hornets 81:79

(Miami vodi 1:0)