NBA: Planinić 14, Giriček 11 koševa

NEW JERSEY NETSI, za koje igra bivši "cibos" Zoran Planinić, doživjeli su sedmi poraz u sezoni. Sinoć su na domaćem terenu izgubili od Washingtona 86:97.

Domaćini su u trećoj četvrtini nadoknadili minus od devet poena s poluvremana, te su početkom posljednje dionice imali vodstvo 71-67. No, završnica je pripala gostima, koje je predvodio Antawn Jamison sa 27 poena.

Kod Netsa najbolji je bio Richard Jefferson sa 22 koša. Planinić, koji je bio u početnoj petorci, je za 26 minuta upisao 14 koševa (šut 6-10), 4 skoka i 3 asistencije.

Utah Jazz se sa gostovanja u Atlanti vratio sa punim plijenom, pobijedivši 92-79. Odlučujuće su bile početne minute posljednje četvrtine kad je Utah napravio seriju 8-1 i stigao do vodstva 77-64. Nakon toga domaćini se više nisu uspjeli približiti na manje od pet koševa zaostatka.

Carlos Boozer sa 20 koševa i 11 skokova bio je najbolji igrač Jazzera. Mehmet Okur dodao je 18 poena, a Andrei Kirilenko 11 koševa, 14 skokova i čak 7 blokada. Giriček je za 22 minute ubacio 11 koševa (šut 5-10) i tome pridodao 2 skoka.

Kod Atlante najefinasniji su bili Al Harrington sa 17 i Josh Childress sa 16 koševa.

Ozljede i suspenzije koje su izrečene trojici igrača zbog tučnjave na utakmici protiv Detroita stavile su trenera Indiane Ricka Carlislea na velike muke. Sinoć je Carlisle mogao računati na samo šest igrača, od čega su dvojica novaci. Unatoč tome Indiana se je odlično držala protiv gostiju iz Orlanda. Utakmicu su izgubili u samoj završnici, kada je četiri sekunde prije kraja Grant Hill ubacio dva slobodna bacanja za pobjedu 86-83.

"Nikad nisam bio u situaciji da mogu računati na samo šest igrača i doista sam ponosan na svoje košarkaše, koji su se odlično borili", izjavio je trener Indiane.

Za pobjedničku momčad Orlanda Grant Hill ubacio je 28 koševa. Hedo Turkoglu dodao je 16, a Steve Francis 13 poena. Mario Kasun odigrao je 4 minute, postigavši 2 koša i 1 skok.

Kod Indiane najbolji je bio Fred Jones sa 31 poenom.