Novi uspjesi hrvatskih tenisača u Melbourneu

IZ MELBOURNEA ponovo stižu lijepe vijesti. Naši tenisači Ivan Ljubičić i Mario Ančić bez većih problema plasirali su se u treće kolo prvog Grand Slam turnira sezone.

Uspješna je bila i Jelena Kostanić, koja je slavila protiv Čehinje Zuzane Ondraskove 6:2, 6:1, dok je Karolina Šprem jedina od naših predstavnika upisala poraz protiv prve nositeljice Lindsay Davenport 7:6, 6:3.

Ljubičić i Ančić pred mnogobrojnom hrvatskom publikom potvrdili su uloge favorita Australian Opena. Ljubo Njemcu Philippu Kohlschreiberu nije prepustio niti jedan set, te je do trećeg kola došao razultatom 7:5, 6:2, 6:1. Mario Ančić bio je sjajan u meču protiv Čeha Jana Hernycha kojeg je deklasirao također sa 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:4).

Ljubo je u svom sedmom pojavljivanju u Melbourne Parku tek drugi put uspio doći do trećeg kola. No, Njemcu Kohlschreiberu za 2 sata i 20 minuta, koliko je meč trajao, uspio je pokazati kako se igra tenis. Iako, već nakon prvog seta naš prvi reket zatražio je liječničku pomoć. Stradalo je stopalo, no Ljubo se nakon pružene pomoći maksimalno koncentrirano vratio u meč i izvojevao veliku pobjedu.

"Nikada ovdje nisam došao do četvrtog kola, nadam se da ovaj put imam šanse za to." - oduševljeno je kazao Ljubo netom nakon meča.

Mario Ančić, 18. nositelj pridružio se Ivanu Ljubičiću u trećem kolu pobjedom nad 90. igračem svijeta Janom Henrychom. Meč dvojice izrazito visokih tenisača trajao je svega 47 minuta. Sljedeći Ančićev protivnik bit će 11. nositelj David Ferrer, dok Ivan Lubičić ide na Gilesa Mullera ili Feliciana Lopeza.