Oliću poluvrijeme u porazu HSV-a od Reala, Juventus svladao Arsenal

NOGOMETAŠI Reala pobijedili su na Emirates stadionu u Londonu njemački HSV 2:1 u pripremnoj utakmici, na turniru koji se zove po sponzoru Arsenalova stadiona.

Strijelci za Madriđane bili su Ruud van Nistelrooy u 25. i Dani Parejo u 85. minuti. Prvom je asistirao iskusni Salgado, drugom Callejon, obojica s desne strane.

Za Nijemce je u 53. minuti izjednačio Egipćanin Zidan krasno naciljavši tik ispod mjesta gdje su se spajale greda i vratnica gola Jerzyja Dudeka.

Ivica Olić odigrao je na lijevom krilu prvih 48 minuta utakmice. U 19. je oduzeo loptu Salgadu i kreirao stopostotnu priliku za Guerrera. Peruanac ju je zapucao.

Real je za pobjedu dobio pet bodova (tri plus dva za svaki gol), dok je HSV zaradio bod za jedan svoj gol.

Trezeguet donio pobjedu Juventusu

U drugoj utakmici nogometaši Juventusa pobijedili su domaćine turnira na Emirates stadionu, nogometaše Arsenala, 1:0.

Gol odluke pao je u 37. minuti, kada je David Trezeguet uklizavanjem prizemni udarac Vicenza Iaquinte iz slobodnog udarca proslijedio u mrežu. Usporena je televizijska snimka pokazala da je Francuz u trenutku reakcije bio u zaleđu.

Torinezi su igrali u daleko respektabilnijem sasatvu od Engleza, koji su praktički istrčali s drugim sastavom.

Dario Knežević nije bio u kadru torinske momčadi.

Osim za pobjedu, na Emirates Cupu bod se dobiva i za svaki postignuti gol.