PLZEN 2:1 DINAMO

Olmo je sinoć ušao u povijest Dinama

DINAMO je sinoć u prvoj utakmici šesnaestine finala Europa lige izgubio na gostovanju kod Plzena 2:1

Hrvatski prvak odlično je otvorio utakmicu. Izabranici Nenada Bjelice skoro cijelo prvo poluvrijeme su pritiskali domaćine, a u 41. minuti Dani Olmo je izveo sjajnu majstoriju i na prekrasnu asistenciju Brune Petkovića lobao golmana Plzena za vodstvo od 1:0.

U drugom dijelu Dinamova igra je malo stala, a domaćini su preko kontre i prekida zabili dva gola i ostvarili dobru prednost uoči uzvrata sljedeći četvrtak na rasprodanom Maksimiru.

Mladi španjolski reprezentativac sinoćnjim golom je ušao u povijest Dinama. Naime, Olmo je prvi igrač koji je za Dinamo zabio u proljetnom dijelu europske sezone nakon čak 49 godina. Posljednji strijelac Dinama na proljeće u Europi bio je Marijan Čerček koji je zabio Schalkeu 1970. godine.

Olmo je to napravio deset dana nakon Čerčekovog 70. rođendana. Mladom Španjolcu tek je 20 godina, a žele ga brojni velikani i Dinamo bi na njemu mogao ostvariti najveći izlazni transfer u povijesti kluba.