Paris slavio u Bormiju, Zrnčić Dim daleko od bodova

TALIJANSKI skijaš Dominic Paris pobjednik je spusta Svjetskog kupa skijaša u Bormiju, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim zauzeo 50. mjesto.

Paris je četvrti različiti pobjednik u četvrtom spustu ove sezone. Na otvaranju sezone u Lake Louiseu je pobijedio Austrijanac Max Franz, u Beaver Creeku je najbolji bio Švicarac Beat Feuz, dok je u Val Gardeni slavio Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde. Ovoga puta najbrži je bio Paris ostvarivši desetu pobjedu u karijeri pri čemu devetu u spustu.

Paris je pobijedio rezultatom 1:55.21, drugi je bio njegov sunarodnjak Christof Innerhofer s 36 stotinki sekunde zaostatka, dok je treći bio Švicarac Beat Feuz koji je imao 52 stotinke sekunde zaostatka. Jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim zauzeo je pretposljednje, 51. mjesto s 5:04 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 620 bodova, drugi je Austrijanac Max Franz s 363 boda, dok je treći Norvežanin Aksel Lund Svindal s 355 bodova.

U poretku spustaša vodi Feuz s 260 bodova ispred Franza koji ima 222 boda, a treći je Paris s 196 bodova.

Iduću utrku skijaši će imati u subotu, također u Bormiju gdje je na rasporedu superveleslalom.