NBA

Pelicansi bez Davisa neočekivano razbili Lakerse, Houston bez Hardena NBA prvake

NEW ORLEANS Pelicansi neočekivano lako svladali su Los Angeles Lakerse i to bez prve zvijezde momčadi Anthonyja Davisa. Bilo je 128:112 za Pelicanse.

Lakersi su i bez pomoći Lonza Balla došli u New Orleans kao favoriti, pogotovo jer im je pobjeda trebala u borbi za doigravanje. S druge strane, nesumnjivi hendikep za Pelicanse bio je izostanak Davisa, koji se često ovih tjedana dovodio u vezu upravo s Lakersima.

Ipak, domaćin je bio bolji tijekom cijelog susreta, a do pobjede su ga vodili Jrue Holiday (27 poena) i Julius Randle (24 poena), dok se istaknuo i Cheick Diallo s 18 poena i 10 skokova. Kod Lakersa je najbolji bio Brandon Ingram s 29 poena, a pratio ga je LeBron James s dva poena manje, ali sedam skokova i čak 12 asistencija.

Prvak je ranjiv

U derbiju večeri Houston Rocketsi su slavili na gostovanju kod aktualnih prvaka Golden State Warriorsa. U reprizi finala Zapada bilo je 118:112 za franšizu iz Teksasa i to bez pomoći najboljeg strijelca Jamesa Hardena.

Za razliku od osjetno oslabljenog Houstona, prvak je bio na broju. Međutim, gosti su odlično poveli i prvu četvrtinu dobili s 35:20. Warriorsi su uzvratili u drugoj s 34:26 i u drugom poluvremenu napravili 8-0 seriju za vodstvo, ali se gosti nisu dali slomiti.

Uspostavili su kontrolu i počeli dizati razliku i konačno stekli dvoznamenkastu prednost u četvrtoj dionici meča. Kod Rocketsa briljirao je Chris Paul s 23 poena, čak 17 asistencija i pet skokova. Kenneth Faried imao je 20 poena, 10 skokova i dvije asistencije, a double-double učinak imao je P.J. Tucker s 18 poena i 10 skokova, uz četiri ukradene lopte i dvije blokade.

Kod prvaka Kevin Durant bio je najefikasniji s 29 poena, Steph Curry je imao 25, uz devet skokova i sedam asistencija, Klay Thompson 20 pogodaka, a DeMarcus Cousins 13 poena i 14 skokova uz četiri blokade.

Bogdanović nastavio u dobroj formi

Drugu pobjedu u nizu upisala je i Indiana koja je slavila kod Washington Wizardsa sa 112:119. Thaddeus Young predvodio je Pacerse s 22 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je u sjajnoj formi nastavio igrati i Bojan Bogdanović. Hrvatski reprezentativac ubacio je 18 poena, te dodao po četiri skoka i asistencije.

Kod Wizardsa najefikasniji je bio Bradley Beal s 35 ubačenih poena.

Solidan učinak ostalih Hrvata u NBA

Cleveland je na svom parketu svladao Memphis u čemu je Ante Žižić bio startni centar Cavaliersa te za gotovo 30 minuta igre postigao 18 koševa uz sedam skokova.

Minnesota je poražena na gostovanju u Milwaukeeju sa 140:128. Dario Šarić je bio u početnoj petorci Timberwolvesa te za 29 i pol minuta u igri ubacio sedam koševa uz osam skokova i tri asistencije.

Phoenix je nastavio negatovan niz i na gostovanju u Atlanti doživio 17. uzastopni poraz. Domaći su slavili sa 120:112, a Dragan Bender je za goste odigrao 17 minuta uz učinak od četiri koša i pet skokova.