Peta slalomska pobjede Giorgia Rocce

TALIJAN Giorgio Rocca je današnjom pobjedom u slalomskoj utrci Svjetskog kupa u Wengenu, peti put ove sezone trijumfira u ovoj discipolini, iako je nakon prve vožnje bio četvrti sa zaostatkom od 30 stotinki.

S ukupnim vremenom od minute 42 sekunde i 28 stotinki Roca je pobijedio pred drugoplasiranim Fincem Kalle Palanderom (1:42.48) dok je treći bio Nijemac Alois Vogl (1:42.79).

Bivši svjetski prvak u ovoj disciplini i naš najbolji skijaš Ivica Kostelić nije uspio izboriti drugu vožnju jer je je u gornjem dijelu staze prvog laufa napravio veliku grešku, te je završio na 32. mjestu.

Ove sezone Ivica Kostelić nije niti jednom bio na postolju u slalomu, svojoj paradnoj disciplini. Ima dva sedma mjesta (Madonna di Campiglio i Beaver Creek), a u Kranjskoj Gori bio je 28.

Od njegova nastupa u Wengenu puno se očekivalo, jer je Ivica na toj stazi četiri puta bio na postolju. Godine 2002. Ivica je pobijedio, prošle sezone bio je drugi, a još dva puta završio je na trećem mjestu.

Wengen, nažalost, ovaj puta nije bio sretan za Ivicu. Najbolji hrvatski skijaš na drugom uzastopnom slalomu ostao je bez bodova. Prije tjedan dana u Adelbodenu je pao u drugoj vožnji.

Ni Natko Zrnčić Dim nije ušao u drugu vožnju, budući da je prvi lauf završio na 54. mjestu (+3,60).