Petrić i Olić strijelci za pobjedu HSV-a na gostovanju u Cottbusu

MOMČAD HSV-a je pobjedom 2:1 na gostovanju kod Energie Cottbusa ponovo preuzela vrh ljestvice, a pobjednički gol djelo je Mladena Petrića.

HSV je do vodstva došao u 54. minuti preko Ivice Olića, koji je udarcem desnom nogom u donji desni kut s nekih desetak metara nakon akcije Guerrera matirao Cottbusovog vratara Tremmela. Za Energie je u 74. minuti izjednačio Branko Jelić, a kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, HSV je preko Petrića u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede.

Petrić je iskoristio izvrsno ubacivanje Piotra Trochovskog iz kornera i udarcem glavom u donji desni kut donio pobjedu svojoj momčadi. Petriću je to šesti pogodak u posljednje četiri odigrane utakmice.

U redovima Energieja Mario Cvitanović odigrao je svih devedeset minuta, dok je Ivan Radeljić u igru ušao u 85. minuti.

Schalke je bez Ivana Rakitića u sastavu u Gelsenkirchenu remizirao s Wolfsburgom 2:2. Iako je Wolfsburg do devedesete minute vodio golvima Džeka i Caiubyja, Kuranyi je svojim drugim pogotkom na utakmici donio bod svojoj momčadi.

U domaćem remiju Borussije Dortmund i Hannovera 1:1 Robert Kovač odigrao je svih devedeset minuta.