Pjanić i Lopez režirali pobjedu Lyona, Grenoble iznenadio Nancy

ODLIČNU formu posljednjih tjedana nogometaši Lyona potvrdili su i u subotu. Na svome su Gerlandu u 26. kolu francuskog prvenstva nadigrali Nicu s 2:0.

Put ka šestoj pobjedi u zadnjih sedam prvenstvenih utakmica te četvrtoj uzastopnoj u svim natjecanjima Lyonu je otvorio Lisandro Lopez u desetoj minuti nakon asistencije Miralema Pjanića.

Argentinskom je napadaču to bio 11. ligaški pogodak ove sezone, što ga drži na trećem mjestu ljestvice strijelaca. U posljednjoj minuti utakmice pobjedu domaće momčadi autogolom je zapečatio Onyekachi Apam. Hrvatski branič Dejan Lovren cijelu je utakmicu proveo na klupi Lyona, dok je bosanskohercegovački veznjak Pjanić u igri ostao do 81. minute.

Vedran Runje samo je jednom kapitulirao na gostovanju svoga Lensa kod Toulousea, ali i to je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu domaće momčadi. Pogreška Lensova braniča Henrija Bedima Nsamea u 57. minuti omogućila je priliku Moussi Sissoku. Njegov je udarac Runje obranio, ali odbijenu je loptu u mrežu pospremio Kevin Dupois.

Posljednjeplasirani Grenoble došao je tek do treće pobjede ove sezone. S 2:0 je slavio u gostima kod Nancyja, a oba je pogotka postigao 20-godišnji Yoric Ravet. U 80. minuti ga je zamijenio bivši Dinamov napadač Josip Tadić. Monaco je, bez hrvatskih igrača u kadru, s 1:0 svladao Boulogne.