Pobjede Detroita i San Antonia, Ginobili ubacio 39 koševa

AKTUALNI prvaci NBA lige košarkaši Detroit Pistonsa nadomak su ulasku u finale Istočne koferencije. Sinoć su na svom terenu dobili Indiana Pacerse 86:67, te sada vode sa 3:2 u pobjedama.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini, koju su Pistonsi započeli serijom 15-0. Odličnom obranom u toj dionici susreta limitirali su Indianu na samo 11 poena, pa su prije posljednjih 12 minuta susreta imali prednost od 23 koša.

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je centar Detroita Ben Wallace, koji je postigao 19 poena i 11 skokova. Tayshaun Prince dodao je 16, a Chauncey Billups 13 koševa.

Kod Pacersa najbolji strijelac bio je Jermaine ONeal sa 14 poena.

Šesta utakmica igra se u četvrtak u Indianapolisu.

San Antonio je također poveo sa 3-2 u pobjedama. Kod kuće su dobili Seattle SuperSonicse 103-90, a briljirao je Argentinac Manu Ginobili sa 39 koševa i 6 asistencija.

Tim Duncan upisao je 20 poena i 14 skokova, a Nazr Mohammed 19 koševa.

Seattle ni sinoć nije mogao računati na ozlijeđene Rasharda Lewisa i Vladimira Radmanovića. Predvodio ih je Ray Allen sa 19 poena.

San Antonio može izboriti finale Zapada u četvrtak, kada se u Seattleu igra šesta utakmica.