EUROPA LIGA

Pogledajte nerede nakon utakmice u Lyonu

LYONOVI navijači izazvali su kaos na stadionu nakon što je njihov klub poražen od West Hama 0:3 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europa lige. Uzvrat na domaćem terenu Lyon je dočekao s 1:1 iz prve utakmice i nadom da će izboriti mjesto među posljednja četiri u natjecanju, no već do poluvremena je gubio dva razlike, a od 48. minute i tri. Divljačke scene snimljene su na kraju susreta.

Tijekom utakmice i nakon nje navijači su zviždali domaćim igračima, a da će nezadovoljstvo eskalirati moglo se zaključiti pred kraj susreta nakon što su boce poletjele prema Declanu Riceu koji je zamijenjen u 89. minuti. Koju minutu kasnije iza oba gola započeo je rušilački pohod, sukob s policijom i zaštitarima te trganje zaštitne ograde koju su navijači bacili na njih.

Upaljene su i baklje, nekima od njih gađani su zaštitari, a nekoliko desetaka Lyonovih navijača pokušalo je i probiti se na travnjak. Policija je uzvratila suzavcima.