SP u rukometu

VIDEO Pešić obranio dva zicera zaredom i odveo Hrvatsku do pobjede

Matthias Schrader/Gulliver Image

HRVATSKA rukometna reprezentacija je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Egiptu svladala Angolu. Rezultat je bio 28:20, a nakon prvog dijela je Hrvatska vodila s tek jednim pogotkom razlike.

U drugom poluvremenu se od Hrvata najviše istaknuo vratar Ivan Pešić koji je ukupno imao sedam obrana te je proglašen igračem utakmice.

Nakon Pešićevih obrana Hrvatska je otišla na najveću prednost na utakmici

Iako je obranio dva sedmerca, najviše se ističu Pešićeve obrane iz 47. i 48. minute. Tada je, kad je Hrvatska imala dva pa potom jednog igrača manje, Pešić prvo obranio čisti zicer angolskom pivotu Teci, a onda i desnom krilu Pascoalu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ ODLIČNE OBRANE PEŠIĆA

Bilo je to pri rezultatu 21:16 za Hrvatsku. Nakon Pešićevih obrana Hrvatska je otišla i na najvećih osam pogodaka prednosti. S klupe je cijeli susret odgledao drugi vratar Mate Šunjić, a Marin Šego se još uvijek oporavlja od ozljede.

U posljednjem kolu grupne faze Hrvatska u utorak igra protiv Katara. Susret je na rasporedu od 18 sati.

Želite li momentalno primiti rezultate utakmica Hrvatske, sve vijesti i reakcije sa Svjetskog rukometnog prvenstva instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: rukomet

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.