LIGE PETICE

Pogledajte sve rezultate utakmica vikenda u ligama Petice

NA INDEXU svakog vikenda možete pratiti rezultate svih utakmica najjačih europskih liga. Derbiji ovog vikenda igrali su se u Engleskoj, Italiji i Njemačkoj.

U subotu je u derbiju Premiershipa Chelsea kod kuće izgubio od Manchester Cityja (1:0). Gostujuća momčad je gol odluke postigla u 53. minuti, kada je zabio Gabriel Jesus. Brazilac je primio loptu leđima okrenut od domaćeg gola te iz okreta pogodio u donji desni kut Edouarda Mendyja.

Kortney Hause donio je pobjedu Aston Villi kod Manchester Uniteda golom u 88. minuti. United je u 91. minuti imao penal za izjednačenje, ali Bruno Fernandes nije uspio zabiti.

U londonskom derbiju odigranom u nedjelju Arsenal je kod kuće pobijedio Tottenham (3:1). Do vodstva u londonskom derbiju domaćin je stigao u 12. minuti golom Emilea Smitha Rowea poslije asistencije Bukaya Sake. Arsenal je nastavio dominirati, što je rezultiralo povećanjem prednosti na 2:0 u 27. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga na asistenciju Smitha Rowea. Treći gol za Arsenal zabio je Bukayo Saka u 34. minuti nakon što je iskoristio slabiju obrambenu reakciju Harryja Kanea u šesnaestercu Huga Llorisa. Son Heung-Min u 79. je minuti smanjio rezultat na 3:1 poslije ubačaja Reguilona s lijeve strane.

Borussia M'Gladbach je ove subote pobijedila Borussiju Dortmund (1:0). Jedini gol na utakmici zabio je Zakaria u 37. minuti.

U nedjelju je Lazio u uzbudljivom rimskom derbiju pobijedio Romu (3:2). Strijelci za Lazio bili su Milinković-Savić (10'), Pedro (19') i Felipe Anderson (63'), dok su na drugoj strani pogađali Ibanez (41') i Veretout (69', penal).