premiership

Prošle sezone bili su hit, a sad su zacementirani na dnu tablice

SHEFFIELD UNITED je u 9. kolu Premiershipa izgubio kod kuće od West Hama 1:0 krasnim golom Hallera u 56. minuti.

Momčadi Chrisa Wildera to je bio osmi ovosezonski prvenstveni poraz i nakon devet odigranih kola imaju samo jedan bod koji su spasili protiv Fulhama golom iz penala pet minuta prije kraja.

Sheffield je prošle sezone bio najveći hit Premiershipa, a i europskog nogometa općenito jer je u prvoj povratničkoj sezoni u elitu osvojio sjajno deveto mjesto. Dugo je Sheffield bio oko petog, šestog mjesta, ali je nakon pauze zbog koronavirusa potpuno ispao iz forme i do kraja prošle sezone dobio je samo tri utakmice.

Sheffield je u ovih devet kola zabio samo četiri gola, od čega dva iz penala, a primio čak 15. Upravo je obrana bila najveća snaga Wilderove momčadi prošle sezone, u kojoj su samo Liverpool, City i United primili manje golova. No, kemija u momčadi se ove sezone izgubila i Sheffield se nikako ne uspijeva trgnuti.

Dobra vijest je da do kraja godine, osim susreta s Leicesterom i Manchester Unitedom, imaju relativno lakši raspored pa se mogu nadati nekim bodovima.