LIGE PETICE

Prvo korištenje VAR-a u povijesti Premiershipa, Cityju poništen pogodak

Screenshot: Twitter

MANCHESTER CITY slavio je 5:0 protiv West Hama u prvom kolu Premiershipa te tako poslao poruku Liverpoolu koji je jučer utrku za novi naslov prvaka otvorio pobjedom nad Norwichom 4:1.

Strijelci za Građane bili su Gabriel Jesus u 25. minuti, tri puta Raheem Sterling u 51., 75. i 90. minuti, a zabio je iz penala i Aguero u 86. minuti utakmice.

Svoju premijeru na ovoj utakmici doživio je i VAR koji je poništio Cityjev gol u prvom poluvremenu zbog centimetarskog zaleđa. Bilo je to prvo korištenje VAR-a u povijesti Premiershipa.

Dogodilo se to u 53. minuti kada je Cityjev napad izigrao obranu West Hama, a Jesus zabio. Ipak, Jesus je bio u zaleđu kad mu je Sterling asistirao pa je pogodak poništen.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.