PSG prvi put ove sezone izgubio bodove

NAKON svih 14 pobjeda u Ligi 1, PSG je prvi put izgubio bodove ove sezone. Aktualni francuski prvak i apsolutni lider remizirao je kod Bordeauxa 2:2 u 15. kolu i time prekinuo fantastičnu seriju.

Vodili su gosti iz Pariza od 34. minute golom Neymara poslije asistencije Dani Alvesa s desne strane. Međutim, domaći su odgovorili u 54. minuti kada je nakon sjajne akcije i propuštanja lopte Sankhare izjednačio napadač Briand.

PSG je u novo vodstvo stigao u 66. minuti. Draxler je majstorski lansirao Mbappea u zicer, a on hladnokrvno pogodio za 2:1. I onda trenutak odluke. U 78. je Cornelius zamijenio Karamoha, a šest minuta kasnije nakon ubačaja Poundjea s lijeve strane poslao glavom loptu na drugu vratnicu i matirao Areolu za konačnih 2:2.

Također, time je Bordeaux prekinuo seriju poraza od PSG-a, koji je slavio u prethodnih pet međusobnih dvoboja.

Unatoč remiju, momčad Thomasa Tuchela ima čak 14 bodova više od Monpelliera na drugom mjestu, dok je Bordeaux ovim remijem stigao do 11. mjesta.