Remi Lyona i Marseillea, Rennes preuzeo vodstvo u Francuskoj

U DERBIJU šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Marseille su odigrali 1:1.

Gosti su poveli u 16. minuti golom Dimitrija Payeta, no samo tri minute kasnije Payet je zaradio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Leom Duboisom.

Lyon je s igračem više izjednačio u 28. minuti golom Houssema Aouara iz jedanaesterca. U 43. minuti je Tino Kadewere zabio za 2:1, ali je pogodak poništen zbog zaleđa nakon pregleda videosnimke.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za goste.

Rennes je kod kuće odigrao 2:2 protiv Reimsa, no i s tim bodom je preuzeo vodstvo na ljestvici.

Gosti su poveli 1:0, Rennes je okrenuo rezultat s dva gola, da bi Reims uspio izjednačiti. Za Rennes su zabili Raphinha (24) i Damien Da Silva (37), a za goste Yunis Abdelhamid (11) i Boulaye Dia (66).

Na ljestvici vodi Rennes s 14 bodova ispred Lillea, također s 14 bodova, dok Lensa ima 13 bodova. PSG je četvrti s 12 bodova.