HNL

RIJEKA - LOKOMOTIVA 1:0 Murić junak, Rijeka osigurala drugo mjesto

KOLO prije kraja Rijeka je osigurala drugo mjesto u hrvatskom prvenstvu. Momčad Igora Bišćana svladala je Lokomotivu 1:0 u 35. kolu Prve HNL i četvrti put zaredom bila bolja od zagrebačkog kluba.

Junak pobjede je Robert Murić, koji je zabio jedini gol na utakmici. U 36. minuti Lončar je nakon gužve u šesnaestercu dodao do Murića koji je zabio za pobjedu i potvrdu drugog mjesta iza prvaka Dinama.

Gosti su u drugom poluvremenu pokušali izbjeći poraz, ali je sjajni Sluga sačuvao prednost Rijeke. Time je Lokomotiva nastavila loši niz rezultata jer je samo jednom slavila u posljednjih osam utakmica.

S druge strane, Rijeka je ostvarila šestu pobjedu uz dva remija u posljednjih osam mečeva na Rujevici te spriječila Osijek i Hajduk da je sustignu.

Kolo prije kraja Rijeka ima 66 bodova, nedostižnih sedam više od trećeg Osijeka i četvrtog Hajduka koji imaju za odigrati po još dvije utakmice. Lokomotiva je sigurna šesta s 49 bodova, četiri manje od pete Gorice.