RIJEKA U EUROPA LIGI

Rijeka u četvrtak mora čekati 87. minutu

RIJEKA u četvrtak u drugom kolu skupine Europa lige igra kod AZ-a, a nizozemski klub je i četvrtu prvenstvenu utakmicu zaredom nevjerojatno ispustio pobjedu.

U šestom kolu Eredivisie AZ je na gostovanju kod Den Haaga vodio 1:0 i 2:1 golovima Alberta Gudmundssona (33.) i Jespera Karlssona (66.), dok su strijelci za Den Haag bili Milan van Ewijk (64.) i Michiel Kramer (87.).

To je četvrti uzastopni put da je AZ u prvenstvu ispustio pobjedu, iako je vodio u 86. minuti. Prije ovog meča to mu se dogodilo i protiv Fortune (3:3), Sparte (4:4) i Venla (2:2).

Rezultati Rijekinog idućeg europskog protivnika pokazuju da prima puno golova, ispušta pobjede u zadnjim minutama te da je pretplaćen na remije. Uzeo je po bod u svakoj od pet utakmica Eredivisie, ali u prvom kolu protiv Zwollea (1:1) barem nije prosuo prednost.

Međutim, u Europi je AZ ove sezone uspješniji. U prvom kolu skupine Europa lige iznenadio je pobjedom 1:0 kod Napolija.

Rijeka je grupnu fazu otvorila domaćim porazom od Real Sociedada 0:1, a gol je primila u sudačkoj nadoknadi.