Ronaldo dvostruki strijelac za Corinthians

ISKUSNI 34-godišnji brazilski napadač Ronaldo Luís Nazário de Lima postigao je dva gola u visokoj 4:0 pobjedi nad Avaijem u susretu 33. kola brazilskog nogometnog prvenstva.

Ronaldo je zabio dva gola u posljednjim trenucima kada je Corinthians već imao 2:0 prednost.

Iako Ronaldov izgled po povratku na travnjak nakon ozljede lista odaje višak kilograma, to ne umanjuje nogometno znanje nekad trostrukog najboljeg igrača svijeta koji se upisao u listu strijelaca u 84. i 88. minuti. Potonji je gol zabio iz penala, a ukupno je ove sezone suparničke mreže zatresao šest puta.

Valja reći i da je Avai konac utakmice dočekao s devet igrača, u 34. minuti drugi žuti karton je dobio Robinho, a u 74. Emerson Nunes.

Na ljestvici Corinthians zauzima drugo mjesto s bodom zaostatka za liderom Fluminenseom koji je ranije remizirao na gostovanju kod Internacionala 0:0.