LIGA PRVAKA

S klupe je ušao u povijest Lige prvaka i srušio Messijev rekord

KYLIAN MBAPPE nije bio prvotimac na gostovanju PSG-a kod Club Bruggea u trećem kolu Lige prvaka, ali u 52. minuti je ušao ne samo u igru nego i u povijest LP-a.

U sljedeće 22 minute jedan gol je namjestio, a čak tri postigao za pobjedu 5:0 svoje momčadi. Tek 20-godišnji Mbappe tako je u 27. utakmici u LP-u već došao do 17 golova.

Mbappe je time povećao prednost ispred Karima Benzeme na popisu igrača koji su prije 21. godine postigli najviše golova u LP-u.

Prvim od tri gola protiv Bruggea Mbappe je preskočio Lionela Messija i probio se na prvo mjesto još jedne golgeterske ljestvice mladih u LP-u. Tako je postao najmlađi igrač koji je u natjecanju postigao 15 golova. Do toga je došao čak godinu mlađi nego što je bio Messi kada mu je to uspjelo i gotovo dvije godine mlađi od Raula.

Mbappeov podvig ulazi u povijest Lige prvaka kao 100. hat-trick u grupnoj fazi natjecanja:

Osim toga, Mbappe je trostrukim poentiranjem s klupe na utakmici Lige prvaka postao prva zamjena kojoj je to uspjelo od listopada 2008. kada je Joseba Llorente iz Villarreala isto napravio protiv Aalborga.