Sevilla porazom od Zaragoze pala na peto mjesto

PORAZOM 2:1 od Zaragoze (Marko Babić nije igrao) nogometaši Seville ispustili su četvrto mjesto Primerine ljestvice. Najuvjerljivija pratnja Barcelone, Real Madrida i Valencije od nedjelje je Mallorca. Mallorca je, podsjetimo, nešto ranije upisala desetu domaću pobjedu u desetom pokušaju (svladali Villarreal 1:0), a koji sat kasnije dočekali su posrtaj Seville kod Zaragoze za pomak prema vrhu ljestvice.

Domaćina koji je ovom pobjedom izašao iz zone ispadanja iz lige u vodstvo je doveo Contini nakon gužve na vrhu šesterca gostujuće momčadi. Potom je samo dvije minute kasnije, u 32., izjednačio Kanoute nakon što je na metar od gola dohvatio loptu koja je se odbila od prečke nakon udarca Cale glavom.

Iznenađenje je autogolom potpisao Negredo. Ubačaj s desne strane pospremio je glavom u vlastitu mrežu. U posljednjoj utakmici kola Santander i madridski Atletico remizirali su odigravši 1:1. Poveli su golom Forlana gosti, a bod domaćinu donio je Colsa u 36. minuti.

Primera, 21. kolo:

Zaragoza – Sevilla 2:1 (Contini 30, Negredo 40 - ag / Kanoute 32)

Racing Santander – Atletico Madrid 1:1 (Colsa 36 / Forlan 24)

Malaga – Deportivo 0:0

Athletic Bilbao – Xerez 3:2 (Muniain 2, Llorente 64, 85 / Moreno 10, Bermejo 40)

Mallorca – Villarreal 1:0 (Nunes 81)

Osasuna – Tenerife 1:0 (Aranda 47)

Almeria – Sporting Gijon 3:1 (Crusat 15, Cisma 42, Guilherme 80 / Diego Castro 12 - 11 m)