Sjajna večer legionara: Bičanić i Vuković s po sedam golova najbolji strijelci u LP i Bundesligi

CHAMBERY je u sjajnoj atmosferi pred svojim navijačima pobijedio švicarski Kaddeten Schaffhausen s 33:29 (18:16) u 4. kolu A skupine Lige prvaka.

Damir Bičanić je i u ovoj je utakmici potvrdio da je udarna napadačka snaga svoje momčadi. Sa 7 postignutih golova bio je najbolji strijelac utakmice. Paty je za domaćine dodao 6, a Barachet pet golova. Kod gostiju je Poljak Starczan bio najistaknutiji sa 6 golova.

Iako je na kraju Chambery slavio s četiri gola razlike, gosti su u nekoliko navrata u prvom poluvremenu imali prednost, a jednom i u nastavku (21:22). No, domaćini su bolje odigrali završnicu, a nakon utakmice su vrlo emotivno proslavili osvajanje pobjedu. Sada imaju 6 bodova, kao i CO Zagreb, dok je ispred njih Barcelona s maksimalnih 8 bodova.

Rukometna Liga prvaka, 4. kolo skupine A:

CO Zagreb - Barcelona 30:31

Chambery - Kadetten Schaffhausen 33:29

Redoslijed: 1. Barcelona 8, 2. CO Zagreb 6, 3. Chambery 6, 4. Kadetten Schaffhausen 2, 5. Sävehof 2, 6. Bosna 0

Bundesliga: Sedam golova Vukovića

Hrvatski reprezentativac Drago Vuković bio je sa sedam golova najbolji strijelac Lübbeckea na gostovanju kod Flensburga u 8. kolu Bundeslige.

Vukovićev učinak nije pomogao gostima, za koje brani naš Nikola Blažičko, jer je Flensburg pobijedio sa 33:28. Prvi strijelac kod domaćina na utakmici bio je Holger Glandorf sa 9 golova.

Naš Dalibor Anušić nije bio strijelac za svoj Göppingen, koji je poražen na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwena s 30:25.