Nevjerica u Rimu: Roma ispala uz debakl i dva crvena kartona

ROMA, koju je prošle sezone u osmini finala zaustavio kasniji osvajač Real Madrid, ove sezone neće igrati u Ligi prvaka.

Talijanski klub ispao je u play-offu sramotnim domaćim 0:3 porazom od Porta nakon što je u Rim donio sjajnih 1:1 iz prve utakmice.

Već u osmoj minuti Portugalci su preko Monteira načeli domaće, a utakmicu su odlučila dva crvena kartona za Romu između 40. i 50. minute. Najprije je pocrvenio kapetan De Rossi zbog neopreznog prekršaja, a zatim i Emerson zbog grubog starta na suparničkog igrača.

S dva igrača više portugalski doprvak je lako zabio dva gola preko Layuna i Corone te izborio grupnu fazu, a Rimljane, koji će za poraz okriviti poljskog suca Marciniaka, poslao u Europsku ligu.

Ujedno je ovo vjerojatno oproštaj legendarnog Francesca Tottija, koji nije dobio priliku u ovom susretu, od Lige prvaka budući da će u rujnu proslaviti 40. rođendan.