Premier League

Son s tri pogotka vodio Tottenham do nove uvjerljive pobjede

NOGOMETAŠI Tottenham Hotspura izdvojili su se na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva 4:0 gostujućom pobjedom protiv Aston Ville u susretu 32. kola. Briljirao je napadač iz Južne Koreje Son Heung-min koji je postigao tri pogotka, a jedan je dodao Šveđanin Dejan Kuluševski. Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda Tottenhama.

Son je doveo goste u vodstvo već u 4. minuti kada je najbrže reagirao na blokirani udarac Kanea, da bi u nastavku upravo Kane s dvije asistencije, obje glavom, u idealne situacije slao prvo Kuluševskog, koji je u 50. minuti pogodio za 2:0, a onda i Sona, koji je u 66. minuti povisio na 3:0. Konačni rezultat Son je postavio svojim trećim golom u 71. minuti nakon dodavanja Kuluševskog.

Četvrti Tottenham sada ima 57 bodova, pet manje od trećeg Chelseaja, koji je ranije u subotu s čak 6:0 kao gost svladao Southampton, a tri više od petog Arsenala koji je na svom terenu izgubio s 1:2 od Brighton and Hove Albiona.