LIGE PETICE

SOUTHAMPTON - LEICESTER 0:9 Bivši prvaci utakmicom sezone preskočili City

PRVA utakmica 10. kola engleskog prvenstva donijela je rekordni rezultat, najuvjerljiviju pobjedu u povijest Premier lige, a nije ju ostvario nitko od bogatih teškaša nego Leicester, koji je na gostovanju kod Southamptona slavio čak 9:0. Istim je rezultatom 1995. godine Manchester United svladao Ipswich, ali kod kuće.

Mrežu slabih domaćina načeo je Chilwell u 10. minuti, a do poluvremena je bilo 5:0 nakon golova Tielemansa (17), Ayozea Pereza (19, 39), i Vardyja (45). U nastavku je Perez zabio još jedanput (57), a Vardy dvaput (58, 90+4-11m) pa su obojica postigla hat-trick. Jedan gol postigao je i Maddison u 85. minuti.

Rekordnu pobjedu Leicester je ostvario bez hrvatskog stopera Filipa Benkovića, koji nije ni konkurirao za sastav.

Leicester je s devet golova u samo jednoj utakmici zabio više nego što su Watford (5), Newcastle (5), Everton (8), Sheffield (8) i Crystal Palace (8) ukupno u prvih devet kola.

S nova tri boda Leicester se probio na drugo mjesto ljestvice s 20 bodova, pet manje od vodećeg Liverpoola, a jednim više od trećeg Manchester Cityja, dok je Southampton 18. s osam bodova.