SP: Sanja Jovanović u polufinalu 50m leđno s novim rekordom

HRVATSKA plivačica Sanja Jovanović plasirala se u poluffinale Svjetskog prvenstva u Barceloni na 50m leđno.

Mlada Dubrovčanka u jutrošnjim je kvalifikacijama plivala 29.18 sekundi. Time je za deset stotinki popravila hrvatski rekord, kojeg je postavila prije više od dva mjeseca u Beču.

Njezin rezultat bio je deveto vrijeme kvalifikacija. Najbrža je bila je Čehinja Ilona Hlavackova (28.67), dok je svjetska rekorderka Nijemica Sandra Voelker imala četvrti rezultat (29.02).

Na 100m slobodno natjecali su se hrvatski rekorder Duje Draganja i Igor Čerenšek. Obojica su bila daleko od plasmana u polufinale. Draganja je bio tek 34. u kvalifikacijama, s vremenom 50.76 sekundi, što je gotovo sekundu i pol sporije od državnog rekorda. Igor Čerenšek u istoj je disciplini zauzeo 43. mjesto (51.20).

Najbolji u kvalifikacijama bio je svjetski rekorder Nizozemac Pieter Van Den Hoogenband (48.46), a Ian Thorpe je imao četvrto vrijeme (49.17).