Split CO i Zagreb izgubili, Zadar pobijedio

U 10. KOLU Goodyear lige Split je kod kuće izgubio od Maccabia 64:80, Zadar je pobijedio Bosnu 107:78, Zagreb je u gostima kod Širokog izgubio 84:62. Danas u 17 sati igraju Cibona i Crvena Zvezda.

Split CO - Maccabi 64:80

Igrači Maccabia nakon 10 minuta igranja pokazali su da su došlo pobijediti.

Početak je pripao Splićanima, poveli su 19:12, no nakon toga gosti zabijaju 26 koševa, a domaćini samo 2. Bila je to najveća prednost Izraelaca u cijeloj utakmici.

Do kraja, Maccabi je nastavio igrati čvrsto u obrani, i postizati koševe, što je Splićanima bila slaba strana. Šut ih nije išao.

Najbolji kod domaćina bio je Andrija Žižić. Mladi Roko Ukić, od kojeg se puno očekuje, dobro je vodio igru, no šut mu je bio 2-13.

Zadar - Bosna ASA 107:78

Iako su od početka Zadrani igrali dobro, nakon 30. minute svima je bilo jasno da je ostalo upitno samo koliko će razlike biti za domaćine.

Izvrsni su bili Jasmin Perković i Branimir Longin.

Široki Brijeg - Zagreb 84:62

Košarkaši Zagreba samo su u prvoj četvrtini bili ravnopravan protivnik domaćinu.

Nakon toga Širokobriježani počeli su igrati čvsto obranu, koju su Zagrepčani teško probijali.

U jednom trenutku rezultat je bio 77:49 za domaćine.

Tada je Burić na teren poslao nekoliko mladih igrača koji su uspjeli malo ublažiti poraz.