Split i Zadar u finalu Kupa

KOŠARKAŠI Split Croatia osiguranja plasirali su se u finale 13. izdanja hrvatskog košarkaškog kupa "Krešimir Ćosić" pobijedivši pred 1.000 gledatelja u dvorani Jazine u Zadru Cibonu VIP 75:72 (20:20, 25:18, 16:16, 14:18).

Mlada momčad s Gripa priredila je veliko iznenađenje pobijedivši Cibonu, koja je bila ne samo favorit ovog dvoboja, već i završnice hrvatskog Kupa. U prethodna dva susreta ove sezone u Goodyear ligi Zagrepčani su uvjerljivo slavili, oba puta 83:68.

Međutim, odabranici Jurija Zdovca nisu se željeli predati bez borbe i u neizvjesnom dvoboju sasvim zasluženo su izborili plasman u finale. "Žuti" su vodili praktički cijelu utakmicu. Jedinu prednost Cibona VIP imala je u 9. minuti (16:15), u ostatku utakmice tempo su diktirali Splićani.

Najefikasniji u redovima Split CO-a bili su Oršulić 19, Rančić (16) i Pašalić (11), dok su Cibonu VIP predvodili Rimac (18), i Kus (17).

Nakon Split Croatia osiguranja u finale hrvatskog košarkaškog Kupa "Krešimir Ćosić" plasirao se i Zadar.

U drugom polufinalnom dvoboju Zadar je pred 3.000 gledatelja u dvorani Jazine pobijedio Zagreb 82:60.

Gosti su održavali priključak do sredine treće četvrtine, međutim tada su jednostavno "pukli" i Zadar je bez većih problema upisao pobjedu. Prvi igrač utakmice bio je Emilijo Kovačić sa 21 košem.

Finalni susret između Zadra i Split Croatia osiguranja na rasporedu je u četvrtak u 21.00 sati.