Srna zabio u demoliranju Cluba Brugge, krvavi obračun u Beogradu

KAPETAN Šahtara i hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna postigao je pogodak na otvaranju skupine J Europa lige u Bruggeu, gdje je Šahtarova momčad svladala domaćina 4:1.

Srnin (odigrao cijelu utakmicu) pogodak iz slobodnog udarca u 35. minuti s nekih dvadesetak metara popravio je Šahtarovu nadmoć na 3:0, jer su prije toga na listu strijelaca svoje ime upisali Gai i Willian.

Odjija Ofoe propustio je u 55. minuti realizirati jedanaesterac za Club Brugge u čijim je redovima Ivan Perišić odigrao svih 90 minuta, uz nekoliko izglednih situacija koje nije uspio okruniti pogotkom. Uspio je u tome za belgijsku momčad Geraerts u 62. minuti, no Kravčenko je petnaest minuta kasnije otklonio i onu malu sumnju u preokretanje rezultata.

Utakmici Partizana i Toulousea u istoj skupini prethodio je krvavi obračun navijača, nakon kojeg su i dežurni liječnici u bolnici, kamo je zaprimljen francuski navijač s teškim ozljedama, imali posla. Prema napisima iz srpskih medija u tučnjavi je sudjelovao pedesetak huligana, a deblji kraj izvukla je malobrojnija skupina gostujućih navijača od kojih su neki brutalno pretučeni. Inače, nogometni dvoboj je pripao francuskoj momčadi s ukupnih 3:2.

Manuel Pamić nije nastupio u remiju praške Sparte i PSV-a (2:2), u kojem su mreže mirovale do 76. minute, kao niti Kristijan Pavlović i Kristijan Brčić u redovima portugalskog Nacionala u domaćem 3:2 porazu od Werdera (bez Jurice Vranješa).

Dodajmo da su nogometaši Athletica pobijedili bečku Austriju 3-0, te na taj način svom treneru Joaquinu Caparrosu čestitali vođenje  stote službene utakmice ove španjolske momčadi.

Europa liga, 1. kolo:

Skupina J

Club Brugge- Šahtar 1:4 (Geraerts 62 / Gai 12, Willian 19, Srna 35, Kravčenko 75)

Partizan – Toulouse 2:3 (Krstajić 23, Cleo 67 / Sirieix 30, 38, Pentecote 49)