Srpski napadač od 80 milijuna eura proslavio gol hvatanjem za međunožje

SRBIJA je izgubila od Švicarske 2:3 i kao posljednja u skupini G ispala sa Svjetskog prvenstva u Kataru. Švicarska je povela u 20. minuti golom Xherdana Shaqirija. Aleksandar Mitrović izjednačio je šest minuta kasnije, a za preokret Srbije u 35. minuti pogodio je Dušan Vlahović.

Prva zvijezda srpske reprezentacije, inače napadač kojeg je Juventus u siječnju platio 80 milijuna eura, pogodak je proslavio tako što se uhvatio za međunožje. Na poluvrijeme se otišlo s 2:2 jer je Breel Embolo u 44. minuti bez problema gurnuo loptu u mrežu nakon asistencije Silvana Widmera. Konačni rezultat postavio je Remo Freuler na početku drugog dijela.

Srbija je Svjetsko prvenstvo otvorila porazom od Brazila (0:2), nakon čega je remizirala s Kamerunom (3:3), iako je imala dva gola prednosti. S porazom od Švicarske, momčad izbornika Dragana Stojkovića Piksija osvojila je jedan bod.