TALIJANU ZENUCCHIU POBJEDA I REKORD PLITVIČKOG MARATONA

Talijanski maratonac Emanuele Zenucchi pobjednik je 19. Plitvičkog maratona, koji je danas na Svjetski dan okoliša održan u jedinstvenom ambijentu Nacionalnog parka Plitvička jezera.

Zenucchi je zahtjevnu stazu po oblačnom, kišnom i prohladnom vremenu od 42 kilometra pretrčao u vremenu 2.26:57 sata, i time za minutu i 49 sekundi popravio vlastiti rekord staze postavljen 2002. godine.

Drugi na cilj u konkurenciji 230 maratonaca stigao je prošlogodišnji pobjednik Đuro Kodžo iz BiH u vremenu 2.29:39, ispred Kenijca Julijusa Randicha (2.35:53). Goran Čegar (Maraton Vukovar) bio je šesti sa vremenom 2.42:28.

U konkurenciji maratonki pobjedila je dugoprugašica iz SiCG Marijana Lukić s rezultatom 3.04:10, ispred Mađarice Agote Farkaš (3.06:33) i Sinjanke Lidije Rajčić (3.08:20), dok je četvrta bila Zagrepčanka Marija Trošić (3.17:09).

Na 19. Plitvičkom maratonu sudjelvoalo je 1050 trkača i trkačica iz 16 zemalja, koji su se natjecali na staza ma od 7, 16 i 42 kilometara. Najbrži na stazi od 16 kilometara bio je Čeh Tomash Lendvorsky (58:01 minuta). Dok je u konkurenciji žena na istoj stazi najbrža bila Marijana Kolar 1.12:44 sat.