Tottenham izgubio čudnu utakmicu: Bent zabio dva gola i promašio dva penala

TOTTENHAM je doživio težak poraz na gostovanju kod Sunderlanda. Domaćin je slavio sa 3:1, a dosuđena su čak tri jedanaesterca.

Već u 1. minuti zabio je Darren Bent, a u 29. minuti isti je igrač realizirao jedanaesterac za 2:0. Do poluvremena je u 41. minuti sudac dosudio još jedan penal za domaće, ali Bent nije uspio ostvariti hat-trick. Niti treći jedanaesterac u 62. minuti nije donio povećanje vodstva, ponovo je s bijele točke neprecizan bio Bent.

U 72. minuti Peter Crouch je smanjio na 2:1, ali u 86. Zenden postavlja konačnih 3:1, čime je zadao težak udarac ambicijama Tottenhama za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Treba spomenuti da je jedanaesterac u 41. minuti skrivio Luka Modrić prekršajem na Fraizerom Campbellom. Spursi su u 72. minuti uspjeli smanjiti na 2-1 golom Petera Croucha glavom nakon ubacivanja Nike Kranjčara, ali je do kraja zabio Zenden i donio tri boda Sunderlandu.

Modrić je odigrao svih 90 minuta, Kranjčar je ušao na poluvremenu umjesto Benoita Assoua-Ekotta, dok je Vedran Ćorluka zbog ozljede gležnja propustio susret.

Bendtner spasio Arsenal, Eduardo se ispromašivao

Nogometaši Arsenala zadržali su šanse i nade u osvajanje naslova engleskog prvaka teškom domaćom pobjedom nad Wolverhamptonom 1:0 u sklopu 33. premierligaškog kola.

Odlučujući gol za "topnike" postigao je Danac Nicklas Bendtner u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Povukao je Bacary Sagna s desne strane i precizno ubacio, a Bendtner je glavom zatresao mrežu na oduševljenje publike na Emiratesu.

U utakmici u kojoj je momčad Arsenea Wengera bila oslabljena za neigranje ozlijeđenih Cesca Fabregasa, Andreja Aršavina i Williama Gallasa, od početka je priliku dobio i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva. Najbolju je priliku Eduardo imao već u 11. minuti kada mu je sjajnu priliku namjesto Rosicky, ali je njegov udarac bio neprecizan. Ponovo je napadač "vatrenih" zaprijetio u 52. minuti, ali je pri udarcu izgubio ravnotežu i poslao loptu daleko od vratiju. Wenger ga je zamijenio u 79. minuti i umjesto njega uveo Carlosa Velu.

Treba spomenuti da je Arsenal od 66. minute igrao s igračem više nakon isključenja Karla Henryja i njegovog grubog starta na Rosickog s leđa.

Kaliniću remi, Klasniću pobjeda

Blackburn Nikole Kalinića (ušao u 80. minuti) nije uspio pobijediti na gostovanju kod posljednjeplasiranog Portsmoutha (0:0) iako su "mornari" od 60. minute igrali s igračem manje (isključen Anthony Vanden Borre).

S druge strane, Bolton Ivana Klasnića poražen je na svom Reebok stadionu od Aston Ville s 1:0. Jedini je gol na utakmici zabio Ashley Young već u 11. minuti, a hrvatski je napadač za poraženi sastav zaigrao od 57. minute.