Tottenham pobijedio kod Cityja po prvi put u šest godina i skočio na drugo mjesto

Nogometaši Tottenhama pobijedili su u derbiju 26. kola Engleske lige u gostima Manchester City s 2:1.

Tottenham je u Manchesteru pokazao da se može boriti i za naslov te su sada oni na drugom mjestu s dva boda manje od Leicestera, koji je ranije nesretno izgubio kod Arsenala (1-2).

Kane je iz penala u 54. minuti doveo Spurse u vodstvo, Iheanacho je u 74. minuti izjednačio za City, a pobjedu je Tottenhamu donio Danac Eriksen sedam minuta prije kraja.

Tottenham je od zadnjih 10 utakmica izgubio samo jednu, a ovo im je bila peta uzastopna pobjeda.

Također, ovo im je prva gostujuća pobjeda protiv Cityja u posljednjih šest godina.