Treći gostujući poraz Cibone zaredom u ABA ligi

CIBONA je u susretu 17. kola regionalne ABA lige izgubila na gostovanju kod Mornara u Baru sa 78:91 (19:24, 19:26, 18:21, 22:20).

To je treći gostujući poraz zaredom Cibone u ABA ligi. Zagrepčani su izgubili kod Igokee (87:69), Cedevite (89:68), a sada su poraženi i od crnogorskog predstavnika.

Cibona je u Baru čitavim tijekom utakmice bila u zaostatku, do poluvremena su domaći stvorili velikih 12 poena prednosti (50:38), da bi početkom nastavka uslijedilo najbolje razdoblje igre zagrebačkog sastava. Cibona je postigla prvih devet poena u trećoj četvrtini i primakla se na 50:47 te kod tog rezultata imala dva napada za dodatno smanjenje rezultata, ali nakon što ih nije iskoristila domaći su postali precizniji u napadu i opet se odlijepili na dvoznamenkastu prednost koju su lakoćom održavali u posljednjih 10 minuta.

Damir Markota s 14 i Marko Ljubičić s 13 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok je Nemanja Vranješ s 23 ubačaja predvodio Mornar.

I Cibona i Mornar sada imaju omjer pobjeda i poraza 7-10 te imaju po dvije pobjede više od sastava sa začelja ljestvice, Zadra, Krke i Olimpije.