Lige petice

Tri Hrvata zaigrala u prvom subotnjem terminu u Bundesligi, Dortmund preuzeo vrh

NOGOMETAŠI Borussije preuzeli su vrh Bundeslige nakon što su u 8. kolu u Dortmundu pobijedili Mainz 3:1.

Reus (3') i dvaput Haland (54', 90+4') pogađali su mrežu Mainza, za koji je zabio Burkardt (87'). Ekipi iz Dortmunda to je šesta pobjeda u prvenstvu, Reusu čak 14. gol u ukupno 20 susreta protiv Mainza, a Halandu prvi golovi u prvom nastupu od kraja rujna nakon stanke zbog ozljede. Marin Pongračić za Borussiju je nastupio od 67. minute.

Dortmund ima 18 bodova, dva više od Bayerna, koji ima utakmicu manje.

Freiburg i Leipzig su odigrali 1:1. Poveli su gosti golom Forsberga iz penala, a u 64. minuti je izjednačio Wong. Joško Gvardiol je igrao do 78. minute za Leipzig, koji je tek osmi sa sedam bodova manje od lidera.

Eintracht je izgubio u Frankfurtu od Herthe (1:2), a Kristijan Jakić je igrao za domaćine do 69. minute.

Greuther Furth je izgubio doma od Bochuma (0:1) te je ostao zadnji sa svega jednim bodom.