Nogomet

United deklasirao Liverpool u pripremnoj utakmici, Klopp promijenio 32 igrača

CIKLUS pripremnih utakmica za nadolazeću sezonu u Tajlandu međusobnim su ogledom započeli Manchester United i Liverpool, a United je pobijedio s visokih 4:0. Na ispunjenom stadionu Rajamangala United je postigao tri pogotka u prvom, a zatim potvrdio pobjedu jednim golom u drugom dijelu.

Treba reći da je novi strateg Uniteda Erik ten Hag odlučio od prve minute izvesti najjače raspoložive snage, dok je Liverpool imao drugačiji plan. Jurgen Klopp sastavio je tri momčadi od kojih je svaka dobila trećinu utakmice pa je tako za Liverpool zaigralo 32 igrača - samo su vratari Alisson i Adrian dobili po poluvrijeme.

United je poveo golom Jadona Sancha u 12. minuti, a Fred je lijepim lobom povisio na 2:0 u 30. minuti. Samo tri minute kasnije, Anthony Martial zabio je za 3:0. Ten Hag je na poluvremenu ispremiješao sastav, dok je Klopp najjači sastav poslao na teren u zadnjoj trećini utakmice, ali ni to mu nije pomoglo jer je Facundo Pellistri u 76. minuti postavio konačnih 4:0.