Uoči uzvrata s Temišvarom Anderlecht slavio u derbiju Jupiler lige

SUPARNIK zagrebačkog Dinama iz utakmica Europa lige, Anderlecht, slavio je s 0:2 na gostovanju kod Mechelena u derbi utakmici 12. kola belgijskog prvenstva.

Anderlecht je poveo iz prve prave prilike, a u akciji kod pogotka sudjelovali su Mbark Boussoufa i strijelac Lukaka. Bilo je to u 12. minuti, a ista im je minuta, samo u drugome poluvremenu, poslužila i za povećanje vodstva.

Nakon što je bio koristan kod prvoga pogotka, marokanski veznjak sam je postigao drugi kojim je postavljen konačni rezultat.

Anderlecht je zaigrao u sljedećoj postavi:

Proto, Deschacht, Mazuch, Juhasz, Gillet, Boussoufa (94' Diandy), Biglia, Sare, Chatelle (60' Kouyaté), Suarez, Lukaku (84' Frutos)

Jupiler liga, 12. kolo:

Mechelen - Anderlecht 0:2 (Lukaka 12, Boussoufa 57)

Roeselare - Club Brugge 2:3 (Vidarsson 52 - 11m, Dissa 84 / Perišić 37, Vargas 39, Kouemaha 66)

Redoslijed: 1. Club Brugge 27, 2. Anderlecht 26, 3. Mechelen 21, 4. Standard 21, 5. Zulte-Waregem 19...